آدرس دادگاه تجدید نظر در مشهد

توسط : دی 17, 1399 1
ادرس دادگاه تجدید نظر مشهد

√سطح مطلب : عمومی

آدرس دادگاه تجدید نظر در مشهد

نکاتی در رابطه با تجدید نظر خواهی که باید بدانید

قبل از ادرس دادگاه تجدید نظر در مشهد به بررسی کلی ، تجدید نظر و یا تجدید نظر خواهی میپردازیم . پس از انکه از سوی دادگاه رایی صادر میگردد قانون شرایطی را برای هر دو طرف دعوا در نظر گرفته تا به رای صادره به نوعی اعتراض کرده و تقاضا نمایند تا در رای قاضی تجدید نظر به عمل اید . در واقع تجدید نظر به معنای دوباره قضاوت کردن است . از جهات قانونی تعبیر بر ان است که احتمال میرود قاضی به کلیه جهات پرونده توجه نکرده و یا در تطبیق قانون با موضوع پرونده دچار اشتباه گردد . لذا برای اینکه حقی زایل نگردد قانونگذار شرایطی را تعریف کرده و رای اولیه دادگاه را به عنوان رای بدوی یا رای غیر نهایی عنوان نموده است . پس از صدور ، رای مورد اعتراض و اخذ تصمیم در مرجع رسیدگی به اعتراض به رای (واخواهی و تجدیدنظرخواهی)، در قالب های دیگر مانند فرجام خواهی و اعاده دادرسی و اعتراض ثالث، می توان مجددا نسبت به رای شکایت نمود . ماده ۴۳۴ قانون آیین دادرسی کیفری در رابطه با تجدید نظر خواهی جهاتی را مشخص نموده که در ان ، محکوم ‌علیه، وکیل یا نماینده قانونی وی ، شاکی و دادستان، حق درخواست تجدید نظر را خواهند داشت .

دادگاه تجدید نظر از همان اختیاراتی برخوردار است که دادگاه برخورد دار می باشد . لذا میتواند قرار تحقیق دوباره و یا بررسی مجدد را صادر کند . مرجع دادگاه تجدید نظر شعب خاصی می باشد که در دادگستری کل هر استان به ان اختصاص داده شده است . این مرجع معمولا در مراکز استان و شعبه ای واقع در دادگستری مرکزی می باشد .

ماده 336 قانون آیین دادرسی مدنی ، مهلت تجدید نظر خواهی را مورد پیش بینی قرار داده است . بر اساس این ماده قانونی ،  مهلت درخواست تجدید نظر اصحاب دعوا ، برای اشخاص مقیم ایران ، بیست روز و برای اشخاص مقیم خارج از کشور ، دو ماه از تاریخ ابلاغ یا انقضای مدت واخواهی است .

تجدید نظرخواهی از چهار جهت قابل درخواست می باشد . ماده ۳۴۸
الف- ادعای عدم اعتبار ادله یا مدارک استنادی دادگاه
ب- ادعای مخالف بودن رای با قانون
پ- ادعای عدم صلاحیت دادگاه صادر کننده رای یا وجود یکی از جهات رد دادرس
ت- ادعای عدم توجه دادگاه به ادله ابرازی

تبصره – اگر درخواست تجدیدنظر به استناد یکی از جهات مذکور در این ماده به عمل آمده باشد درصورت وجود جهات دیگر ، مرجع تجدیدنظر به آن جهت هم رسیدگی می نماید .

چند نکته مهم در رابطه با تجدید نظر خواهی که باید بدانید

نکته : اگر در مرحله بدوی ، حکم غیابی صادر شده باشد ، مهلت تجدید نظر خواهی از تاریخ اتمام مهلت واخواهی او آغاز می شود .

مرجع نقض و ابرام آرای دادگاه‌های کیفری یک و حقوقی یک و نظامی یک و مدنی خاص و انقلاب، دیوان عالی کشور می ‌باشد.

چنانچه مرجع تجدیدنظر، حکم بدوی را خارج از صلاحیت ذاتی دادگاه بدوی تشخیص دهدباید آن را فسخ و پرونده را به دادگاه ذی‌صلاح ارجاع نماید.

آرای صادره درمرحله تجدیدنظر جز در موارد مقرر در ماده ( ۳۲۶ ) قطعی می باشد .

تجدید نظر خواهی دارای شرایط بسیار خاصی می باشد که در ماده ۴۲۶ تا ماده ۴۴۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ به طور کامل توضیح داده شده است .

آدرس دادگاه های مشهد

آدرش پزشک قانونی در مشهد

آدرس شورای حل اختلاف مشهد

ادرس خدمات قضایی در مشهد


ادرس دادگاه تجدید نظر مشهد

آدرس  : مشهد ، بلوار ساجدی ، حاشیه خیابان مفتح (دادگستری کل استان خراسان)

تلفن تماس : 05136152355

وبسایت :  https://dadgostari-kh.eadl.ir

ادرس دادگاه تجدید نظر مشهد
ادرس دادگاه تجدید نظر مشهد
اگر به دنبال وکیل متخصص در مشهد هستید با ما تماس بگیرید . وکیل کیفری ، دیوان عدالت اداری ، تجدید نظر و …
۰۹۱۵۲۴۴۷۰۹۰

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مشهد

آدرس و تلفن دفاتر خدمات قضایی مشهد دفتر خدمات قضایی محلی است جهت کاهش مراجعه حضوری مستقیم به دادگاه و تسریع در رسیدگی پرونده های...

کفایت برگه سبز برای نقل و انتقال خودرو

برگه سبز برای نقل و انتقال خودرو کافی می باشد از قدیم، افراد برای خرید و فروش خودرو به این صورت اقدام میکردند. ابتدا با تنظیم...

اموزش شش ساعته قبل از ازدواج

تصویب اموزش شش ساعته قبل از ازدواج توسط کمیسیون فرعی دولت به گزارش ایسنا معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک دیدگاه ثبت شده است.

  1. در رابطه با قانون قسامه کسانی که به حق خود نرسیده اند چگونه میتوانید ضرر هایی که زندگی کسی را تباه کرده است را جبران کنید و حال آنکه قاضی های محترم حکمی که صادر کرده اند مسئولند به پیگیری پروندههای محدودی از این قبیل.لذا شرعا پیگیری این امر مهم بر گردن این بزرگواران است .