مشاور حقوقی

توسط : آذر 2, 1399 0
مشاور حقوقی در مشهد

مشاور حقوقی

قطعا پس از هر نوع مریضی در صورت نیاز به متخصص یعنی پزشک مراجعه میکنید  . پزشک شما در امور حقوقی مشاور حقوقی و وکیل می باشد . البته متاسفانه همانند فرهنگ بد عدم مراجعه به مشاورین روانشناس ، بسیاری از افراد در مواجهه با مسائل حقوقی اصلا اعتقادی به مراجعه به کارشناس حقوقی ندارند . با گسترش روابط، فرهنگها و جوامع مختلف، آثار و رویه های قانونی همواره پیچیده و گسترده تر شده است . لذا اینکه افراد خود به دنبال جذب اطلاعات لازم بگردند کار عاقلانه ای نیست . هرچند همواره تاکید میگردد که با مطالعات حقوقی اطلاعات خود را افزایش دهند .


مشاور حقوقی کیست ؟

مشاور حقوقی، باتوجه به دانش و آگاهی که بر قوانین حقوقی دارد می تواند افراد را در امور حقوقی راهنمایی و پشتیبانی کند . حال چه این امور کیفری باشد چه حقوقی ، یا آن که تنظیم سند و یا مفاد یک قرارداد باشد . در واقع مشاور حقوقی با ارائه راهکار و راهنمایی های لازم، میتواند از بروز مشکلات حقوقی و قانونی جلوگیری و یا یک مشکل و یا دعوای حقوقی را حل و فصل نماید . در کشور ایران فارغ التحصیلان رشته های حقوق از دانشگاه های مورد تایید میتوانند مشاوره حقوقی بدهند .

به طور کل مشاوره حقوقی به 3 دسته امور قراردادها ، امور دعاوی و امور پژوهشی تقسیم میشود . ما در دادیاران تخصص مشاورین خود را به 4 گروه زیر دسته بندی کرده ایم . اگر به دنبال مشاور حقوقی در مشهد هستید حتما با ما تماس بگیرید .

  1. مشاور حقوقی خانواده
  2. مشاور امور جرایم کیفری
  3. مشاور امور قراردادها و امور تجاری
  4. مشاور حقوق املاک و اراضی

وکیل کیست ؟

در ایران برای صدور پروانه وکالت و اجازه کار به عنوان وکیل، فرد باید علاوه بر داشتن مدرک دانشگاهی حقوق یا رشته های مرتبط، آزمونها و دوره کارآموزی مربوط به وکالت را بگذراند . جذب وکیل از طریق دو ازمون سراسری زیر انجام میگیرید .

  1.  آزمون وکالت که توسط کانون وکلا برگزار می‌شود.
  2.  آزمون مشاوران حقوقی که مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضاییه آن را برگزار می کند.

مشاوره حقوقی در مشهد

 

هردو این نهاد ها جز موارد خاصی تفاوتی زیادی با هم نداشته و پس از گذراندن دوره های کاراموزی وکالت، پروانه وکالت پایه یک دریافت میکنند .

کار وکیل با انعقاد قرارداد میان وکیل و شخص (حقیقی یا حقوقی) شروع می شود. به موجب این قرارداد هریک از طرفین دارای حق و تکلیف بر دیگری می گردند. وکیل علاوه بر ارائه راهنمایی های حقوقی، موظف به شرکت در جلسات دادگاه، جمع آوری مدارک و ادله برای پرونده و دفاع از موکل می باشد.

√ وکیل خوب در مشهد

به طور کلی هر وکیل می تواند مشاور حقوقی باشد، ولی هر مشاور حقوقی وکیل نیست.

مشاوره حقوقی در مشهد

 

تفاوت وکیل و مشاور حقوقی

  • هر فارغ التحصیل رشته حقوق می تواند مشاور حقوقی باشد، ولی برای وکیل شدن باید در آزمون وکالت قبول شد و پس از آن دوره دو ساله کارآموزی گذراند.
  • وکلایی که دارای پروانه وکالت هستند نمی توانند استخدام سازمان دیگری باشند مگر اینکه پروانه خود را تودیع کنند. ولی مشاوران می توانند در هر شرکت، سازمان یا اداره دولتی یا خصوصی استخدام شوند و همزمان به صورت مشاور حقوقی فعالیت کنند.
  • دستمزد مشاوران با توجه به نحوه فعالیتشان متفاوت است، اگر در ادارات به صورت دائم استخدام باشند دستمزد ماهیانه و اگر به صورت موقت استخدام باشند به صورت ساعتی دستمزد دریافت می کنند. درحالی که وکلا معمولا به صورت درصدی یا نرخ مشخص بابت هر پرونده دریافت می کنند.
  • وظایف مشاور حقوقی به ارائه مشاوره و راهنمایی پیش از وقوع مشکل (پیشگیری از وقوع مشکلات) خلاصه می شود. ولی وکیل علاوه بر ارائه راهنمایی های حقوقی موظف به پیگیری و حل مشکلات اعم از حقوقی و کیفری می باشد.

 

آدرس دفاتر خدمات قضایی در مشهد

آدرس دادگاه های مشهد

آدرس شوراهای حل اختلاف مشهد

قبل از ارائه وکالت مشاوره بگیرید

همواره به مراجعین خود تاکید میکنیم تا در ابتدا قبل از هر اقدام حقوقی از وکیل مشاوره دریافت کنند. این کار باعث تمرکز و اگاهی بیشتر بر اقدامات حقوقی در آینده می شود . چه بسا در مواردی مراجعه کننده دریافته است که نیازی به گرفتن وکیل ندارد. و یا اینکه وقت خود را بابت یک پرونده بی نتیجه تلف نکند.

به طور کلی؛ قوانین برای همه افراد به طور یکسان برقرار می باشد. یکی از دلایل اینکه برخی می توانند راه های قانونی را به نفع خود طی کنند داشتن وکیل و مشاوران زبده و با تجربه می باشد. مراحل قانونی که شاید تنها یکبار در زندگی برای ما اتفاق افتاده، وکیل یا مشاور با دانش و آگاهی و سالها تجربه می تواند تمامی مشکلات حقوقی، کیفری، خانوادگی و قضائی را با بهترین نتیجه حل کند. لذا داشتن مشاور و وکیل در تمامی موارد حقوقی و قانونی می تواند به شما، در رسیدن به بهترین نتیجه و حل اختلافات کمک کند.

مشاور حقوقی و وکالت پرونده توسط وکیل متخصص امور کیفری، حقوقی و خانواده. دفتر مرکزی در مشهد.
تلفن تماس : 09152447090

ضرب و جرح غیرعمدی

ضرب و جرح غیرعمدی ضرب و جرح یعنی چه؟ در چه صورتی ضرب و جرح غیرعمدی محسوب می شود؟ ضرب و جرح غیرعمدی چه مجازات...

شکایت به دلیل مشکلات پارکینگ آپارتمان

شکایت به دلیل مشکلات پارکینگ آپارتمان اگر یکی از همسایگان اقدام به تصرف پارکینگ آپارتمان شما کند چگونه می توانید شکایت...

نحوه شکایت از همسایه پر سروصدا

نحوه شکایت از همسایه پر سروصدا چطور می توان از سر و صدای همسایه شکایت کرد؟ چه سروصداهایی قابل شکایت اند؟ به کجا باید شکایت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.