وکالت دعاوی تجاری و شرکتی

مشاوره و وکالت در امور تجاری

نیاز به وکیل متخصص دارید؟ دادیاران در امور تجاری، معاملات و اسناد تجاری و امور شرکتها، دارای وکلای با تجربه می باشد.

ویژگی بارز این نوع دعاوی ارتباط مستقیم ان با قانون تجارت می ­باشد. دعاوی تجاری را میتوان از طریق وکیل دادگستری در محاکم و دادگاه پیگیری نمود. قوانین تجارت هم معمولا در باب شرکت ها مطرح میشود. دعاوی مربوط به ورشکستگی،  شرکت های تجاری، اسناد تجاری و موضوعات مرتبط با ان از جمله مباحث مرتبط با دعاوی تجاری می باشد.

تاجر و دعاوی تجاری

بر اساس ماده یک قانون تجارت،  تاجر کسی است که شغل اصلی او انجام معاملات تجاری می باشد. لذا دعاوی تجاری از طرف تاجر یا بر علیه وی یا شخصی که قانون آن شخص را تاجر دانسته است مطرح می‌ گردد. با توجه به این موضوع اینکه فردی تاجر شناخته شود یا خیر دارای اثراتی بر او می باشد. مثلاً شخص تاجر نمی‌تواند در محاکم دادگستری دعوای اعسار مطرح کند. همچنین تجار برای اشتغال به بعضی از مشاغل ملزم به دریافت پروانه یا مجوز از مراجع مربوطه می­ باشند.

برخی از دعاوی تجاری دارای اثار مالی و غیر مالی سنگین خواهد بود. آشنایی وکلای متخصص امور تجاری به اصول و قواعد قانون تجارت و امور شرکت ها به مدیران و تجار ارامش خاطری میدهد که در امور حقوق تجاری خود دچار مشکل نشوند.  وکالت در دعاوی تجاری اهمیت زیادی برای تجار دارد و در صورت بروز اختلاف در یک موضوع تجاری، تجار می توانند با سپردن دعوی و اداره آن به یک وکیل متخصص در زمینه دعاوی تجاری با خیالی آسوده به تجارت خویش بپردازند.