وکیل خوب در مشهد

توسط : مرداد 10, 1398 0
وکیل خوب در مشهد

به دنبال وکیل خوب در مشهد هستید ؟

√سطح مطلب : عمومی

معرفی وکیل در مشهد

اگر به دنبال وکیل خوب میگردید حتما این مطلب را مطالعه کنید . باور کنید طبق تجربیات ما از این وکیل به آن وکیل میتواند تفاوت زیادی در نتایج پرونده ایجاد کند . در برخی موارد نتایج بد میتواند مسیر زندگی یک فرد را عوض کند .

آیا برای پرونده خود به دنبال وکیل خوب میگردید ؟

احتمالا در ابتدا از اطرافیان خود پرس و جو کرده اید و در نهایت فرد مناسب را شناسایی نکرده اید .  تحقیقات نشان داده است ، مهمترین نیازهایی که افراد از یک وکیل خوب دارند شامل  : اعتماد ، تجربه و تخصص و ارتباط  می باشد .

با اطمینان میتوانم بگویم وکلا را به دو دسته خوب و بد نمیتوان تقسیم کرد . لذا ابتدا باید تعریفی دقیق از وکیل خوب داشته باشیم .

موارد زیر بر اساس تجربیات ما در 15 سال ارتباط با وکلا و مجموعه های مختلف حقوقی به دست امده است . اگر خیلی با دنیای وکلا آشنایی ندارید مطالب زیر را مطالعه کنید .

معرفی وکیل خوب در مشهد

تحقیقات نشان داده است که مهمترین نیازهایی که افراد از یک وکیل خوب دارند شامل  : اعتماد ، تجربه و ارتباط می باشد . البته پرونده هایی که از اهمیت رو به بالا برخوردار است . در واقع اولین دغدغه افراد ایجاد حس اعتماد به وکیل می باشد . منباب این موضوع افراد سعی میکنند تا وکیلی از اطرافیان و یا افرادی که با تجارت آنها اشنایی دارند انتخاب کنند . ولی آیا آشنا بودن وکیل صرفا به نتیجه در دادگاه کمک میکند ؟

حسبنا اﷲ و نعم الوکیل ، و گویند وکیل در این آیه به معنی کافی رازق است.

از شما میخواهیم تا 4 موردی که در زیر بررسی شده است بخوانید و سپس برای انتخاب وکیل مورد نیاز خود تصمیم بگیرید .

وکیل مورد اعتماد :

وکیل به معنای جانشین ، نائب و خلیفه می باشد . لذا عقل حکم میکند معتمد ترین فرد میتواند جانشین فرد گردد . یک وکیل ، طبق سوگندنامه و تعهداتی که در مسیر دریافت پروانه وکالت گرفته است متعهد میگردد تا از حقوق موکل خود دفاع کند . چه موکل ، شاکی و یا متشاکی باشد ، وکیل از کوچکترین منفعتی چشم پوشی کند. با این حال بررسی میزان تعهد وکیل از روی سابقه و توانایی مشخص میگردد .  نظر برخی بر این است که موسسات حقوقی به دلیل وجود یک سازمان و چارچوب مشخص از سطح اعتماد بالاتری برخوردار هستند  . هرچند میزان دغدغه افراد جهت اعتماد به وکلا کمی خارج از حد واقعی رفته است .

وکیل با تجربه :

همانطور که از تئوری تا عمل فاصله بسیار است ، در امور حقوقی هم چنین است . شاید فردی فارغ التحصیل بهترین دانشگاه حقوق کشور باشد . اون به راحتی میتواند مسائل تئوری و فلسفی حقوق را حل و فصل کند . ولی داستان در دادگاه و رو به روی قاضی و دادستان کاملا متفاوت است . در واقع کار وکالت همانند عمل پزشک در اتاق عمل است . پزشک احتمال دارد ناگهان به مسئله ای برخورد کند که حیاط فرد را تحت تاثیر قرار دهد. تشنج ، پارگی رگ ، ایست قلبی و … . یک وکیل با تجربه میداند که در مواجهه با موارد ضروری چه عکس العملی را نشان دهد . این موارد شامل سوالات ناگهانی قاضی و یا دادستان ، اعمال ادله و توضیحات ناگهانی از سوی طرف مقابل می باشد . مدیریت و پاسخگویی جلسه دادگاه و در دست گرفتن کنترل آن تجربه کافی میخواهد . همچنین وکیل باید به اصطلاح شطرنج باز خوبی باشد . برای نتیجه رساندن یک پرونده امکان دارد چندین مسیر وجود داشته باشد . به عنوان مثال یک دعوای مالی را میتوان از روشهای مختلف مانند کلاهبرداری ، رد مال ، خیانت در امان و یا شکایت حقوقی پیگیری کرد . اینکه کدام به نتیجه بهتر و سریعتر میرسد را وکیل پرونده باید به خوبی بداند . همچنین تعجیل و تاخیر و نوبت ارائه برخی از اسناد در نتیجه تاثیر میگذارد .

تجربه یک وکیل به مدت زمان دریافت پروانه وکالت بستگی ندارد . به میزان حضور اون در دادگاه ها و پرونده های قضایی است . لذا حتما سوابق اجرایی یک وکیل را بررسی کنید . شما میتوانید پس از مراجعه به وکیل تاریخ اخذ پروانه وکالت را جویا شوید . توجه کنید از نظر قانونی افرادی که در حال سپری کردن دوره وکالت خود هستند میتوانند وکالت نمایند ( بدون درج تابلوی وکالت و در یکسری پرونده های درجه دو ) . هرچند در پرونده های بسیار معمولی شاید وکیل مناسبی باشند . ولی اگر پرونده شما حساسیت بسیار زیادی دارد پیشنهاد میشود به وکلای باسابقه مراجعه کنید .  در نظر داشته باشید دادیاران بهترین وکیل باتجربه در مشهد را در اختیار شما قرار میدهد . شما میتوانید پس از مراجعه سوابق وکیل مدنظر را از مجموعه دادیاران دریافت کنید . جهت تماس با دفتر حقوقی دادیاران اینجا کلیک کنید .

ارتباطات وکلا :

یکی از مهمترین مواردی که یک وکیل را از دیگر وکلا مجزا میکند ارتباطات اون با مجموعه های بزرگ وکلای خبره و قضات ،دادسرا و کارشناسان فنی می باشد . این امر وکیل را در مسیر اجرایی خیلی بهتری قرار میدهد . در این میان جدیدترین اصلاحیه ها و قوانین و نوع اجرای آنها در اختیار وکیل قرار میگیرد . بین خودمان بماند که بسیاری از وکلا حتی اخلاق و خلق و خوی برخی از قضات را شناسایی میکنند . به عنوان مثال برخی شعبات و قضات به برخی پرونده ها حساسیت بیشتری دارند . لذا وکیل سعی میکند تا پرونده مربوطه به جای درست ارجا شود .

هوش و استعداد :

شاید کمترین موردی که افراد به آن توجه میکنند هوش و استعداد وکیل می باشد . این مسئله در تمام امور تعیین کننده می باشد و به راحتی قابل تشخیص است . نظر ما این است که افراد قبل انتخاب وکیل خوب در مشهد ، طی جلسات مشاوره و مذاکرات به میزان توانایی فرد در وکالت توجه کنند .

نحوه برخورد ، توانایی صحبت کردن ، میزان اطلاعات و اعتماد به نفس ذاتی وی همگی به کمک شما خواهد امد .

وکیل خوب در مشهد

نتیجه گیری :

اگر به دنبال وکیل خوب میگردید بهترین راه بررسی سوابق واقعی و بررسی کلامی با وکلاست . همچنین به وکلایی که صداقت بیشتری دارند میتوان بیشتر تکیه کرد . سنجش صداقت یک فرد با شماست . تجربه نشان داده است که در پرونده های کیفری و ملکی که نیاز به دادرسی دارد ، وکلای مرد و در پرونده های خانواده ، بانوان وکیل مناسبتر هستند . همچنین پایه وکالت و سطح تحصیلات در پرونده های معمولا تاثیر خاصی ندارد . هرچند در پرونده های تخصصی مثل پرونده های جناحی و یا موارد ملکی وکلایی که تحصیلات تخصصی تری دارند موفقتر هستند . دادیاران با 3 دفتر تخصصی در مشهد در امور دیات ، املاک و اراضی ، امور کیفری و خانواده وکیل متخصص دارد . شما میتوانید جهت مشاوره اولیه با شماره های مجموعه تماس حاصل فرمایید .

مراحل دادگاه را به زبان ساده در این مطلب بخوانید .

 

تماس با دادیاران

اگر به دنبال وکیل متخصص امور کیفری هستید با ما تماس بگیرید ، دفتر مرکزی دادیاران در مشهد .

تلفن تماس : 09152447090

وکیل دیه در مشهد

دیه در قانون مجازات اسلامی اصولا دیات بر اساس دیدگاه حقوق و قانون دارای دو وجه است؛ از نظر شکلی کیفری و از نظر ماهیتی مدنی محسوب...

دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مشهد

آدرس و تلفم دفاتر خدمات قضایی مشهد دفتر خدمات قضایی محلی است جهت کاهش مراجعه حضوری مستقیم به دادگاه و تسریع در رسیدگی پرونده های...

آدرس دادگاه های مشهد

آدرس دادگاه های مشهد با شماره تماس در زیر لیست مراجع قضایی و دادگاه های مشهد به همراه آدرس و شماره تماس قرار گرفته است. در نظر...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

۰ دیدگاه ثبت شده است.