وکیل خوب در مشهد

توسط : مرداد 10, 1398 0
وکیل خوب در مشهد

به دنبال وکیل خوب در مشهد هستید؟

√سطح مطلب : عمومی

اگر به دنبال وکیل خوب میگردید حتما این مطلب را مطالعه کنید! باور کنید طبق تجربیات ما از این وکیل به آن وکیل میتواند تفاوت زیادی در نتایج پرونده ایجاد کند. در برخی موارد نتایج بد میتواند مسیر زندگی یک فرد را عوض کند.

آیا برای پرونده خود به دنبال وکیل خوب میگردید؟

احتمالا در ابتدا از اطرافیان خود پرس و جو کرده اید و در نهایت فرد مناسب را شناسایی نکرده اید؟!  تحقیقات نشان داده است، مهمترین نیازهایی که افراد از یک وکیل خوب دارند شامل:

اعتماد، تجربه و تخصص و ارتباط  می باشد.

با اطمینان میتوانم بگویم وکلا را به دو دسته خوب و بد نمیتوان تقسیم کرد! لذا ابتدا باید تعریفی دقیق از وکیل خوب داشته باشیم.

موارد زیر بر اساس تجربیات ما در 15 سال ارتباط با وکلا و مجموعه‌های مختلف حقوقی به دست آمده است! اگر خیلی با دنیای وکلا آشنایی ندارید مطالب زیر را مطالعه کنید.

معرفی وکیل خوب در مشهد

تحقیقات نشان داده است که مهمترین نیازهایی که افراد از یک وکیل خوب دارند شامل : اعتماد ، تجربه و ارتباط می باشد. البته پرونده هایی که از اهمیت رو به بالا برخوردار است. در واقع اولین دغدغه افراد ایجاد حس اعتماد به وکیل می باشد. من باب این موضوع افراد سعی میکنند تا وکیلی از اطرافیان و یا افرادی که با تجارت آنها آشنایی دارند انتخاب کنند. ولی آیا آشنا بودن وکیل صرفا به نتیجه در دادگاه کمک میکند؟

حسبنا اﷲ و نعم الوکیل، و گویند وکیل در این آیه به معنی کافی رازق است.

از شما میخواهیم 4موردی که در زیر بررسی شده است بخوانید و سپس برای انتخاب وکیل خود تصمیم بگیرید.

وکیل مورد اعتماد:

وکیل به معنای جانشین، نائب و خلیفه می باشد. لذا عقل حکم میکند معتمد ترین فرد میتواند جانشین فرد گردد. یک وکیل، طبق سوگندنامه و تعهداتی که در مسیر دریافت پروانه وکالت گرفته است متعهد میگردد تا از حقوق موکل خود دفاع کند. چه موکل، شاکی و یا متشاکی باشد، و از کوچکترین منفعتی چشم پوشی کند. با این حال بررسی میزان تعهد وکیل از روی سابقه و توانایی مشخص میگردد. نظر برخی بر این است که موسسات حقوقی به دلیل وجود یک سازمان و چارچوب مشخص از سطح اعتماد بالاتری برخوردار هستند. هرچند میزان دغدغه افراد جهت اعتماد به وکلا کمی خارج از حد واقعی رفته است.

وکیل با تجربه:

همانطور که از تئوری تا عمل فاصله بسیار است، در امور حقوقی هم چنین است. شاید فردی فارغ التحصیل بهترین دانشگاه حقوق کشور باشد. و به راحتی بتواند مسائل تئوری و فلسفی حقوق را حل و فصل کند. ولی داستان در دادگاه و رو به روی قاضی و دادستان کاملا متفاوت است. در واقع کار وکالت همانند عمل پزشک در اتاق عمل است. پزشک احتمال دارد ناگهان به مسئله ای برخورد کند که حیاط فرد را تحت تاثیر قرار دهد. تشنج، پارگی رگ، ایست قلبی و … یک وکیل با تجربه میداند که در مواجهه با موارد ضروری چه عکس العملی را نشان دهد. این موارد شامل سوالات ناگهانی قاضی و یا دادستان، اعمال ادله و توضیحات ناگهانی از سوی طرف مقابل می باشد.

مدیریت و پاسخگویی جلسه دادگاه و در دست گرفتن کنترل آن تجربه کافی میخواهد. همچنین وکیل باید به اصطلاح شطرنج باز خوبی باشد. برای نتیجه رساندن یک پرونده امکان دارد چندین مسیر وجود داشته باشد. به عنوان مثال یک دعوای مالی را میتوان از روشهای مختلف مانند کلاهبرداری، رد مال، خیانت در امانت و یا شکایت حقوقی پیگیری کرد. اینکه کدام به نتیجه بهتر و سریعتر میرسد را وکیل پرونده باید به خوبی بداند. همچنین تعجیل و تاخیر و نوبت ارائه برخی از اسناد در نتیجه تاثیر میگذارد.

تجربه وکیل در دادگاه:

تجربه یک وکیل به مدت زمان دریافت پروانه وکالت بستگی ندارد. به میزان حضور اون در دادگاه ها و پرونده های قضایی است. لذا حتما سوابق اجرایی یک وکیل را بررسی کنید. شما میتوانید پس از مراجعه به وکیل تاریخ اخذ پروانه وکالت را جویا شوید. توجه کنید از نظر قانونی افرادی که در حال سپری کردن دوره وکالت خود هستند میتوانند وکالت نمایند (بدون درج تابلوی وکالت و در یکسری پرونده های درجه دو) هرچند در پرونده های بسیار معمولی شاید وکیل مناسبی باشند. ولی اگر پرونده شما حساسیت بسیار زیادی دارد پیشنهاد میشود به وکلای باسابقه مراجعه کنید.  در نظر داشته باشید دادیاران بهترین وکلای باتجربه در مشهد را در اختیار شما قرار میدهد. شما میتوانید پس از مراجعه سوابق وکیل مدنظر را از مجموعه دادیاران دریافت کنید. جهت تماس با دفتر حقوقی دادیاران اینجا کلیک کنید .

ارتباطات وکلا:

یکی از مهمترین مواردی که یک وکیل را از دیگر وکلا مجزا میکند ارتباطات اون با مجموعه های بزرگ، وکلای خبره و قضات، دادسرا و کارشناسان فنی می باشد. این امر وکیل را در مسیر اجرایی خیلی بهتری قرار میدهد. در این میان جدیدترین اصلاحیه ها و قوانین و نوع اجرای آنها در اختیار وکیل قرار میگیرد. بین خودمان بماند که بسیاری از وکلا حتی اخلاق و خلق و خوی برخی از قضات را شناسایی می‌کنند. به عنوان مثال برخی شعبات و قضات به برخی پرونده ها حساسیت بیشتری دارند. لذا وکیل سعی میکند تا پرونده مربوطه به جای درست ارجاع شود.

هوش و استعداد:

شاید کمترین موردی که افراد به آن توجه می‌کنند هوش و استعداد وکیل می باشد. این مسئله در تمام امور تعیین کننده می باشد و به راحتی قابل تشخیص است. نظر ما این است که افراد قبل انتخاب وکیل خوب در مشهد ، طی جلسات مشاوره و مذاکرات به میزان توانایی فرد در وکالت توجه کنند.

نحوه برخورد ، توانایی صحبت کردن، میزان اطلاعات و اعتماد به نفس ذاتی وی همگی به کمک شما خواهد آمد.

شماره تماس وکیل خوب در مشهد

اگر به دنبال وکیل خوب میگردید بهترین راه بررسی سوابق واقعی و بررسی کلامی با وکلاست! همچنین به وکلایی که صداقت بیشتری دارند میتوان بیشتر تکیه کرد . سنجش صداقت یک فرد با شماست . تجربه نشان داده است که در پرونده های کیفری و ملکی که نیاز به دادرسی دارد ، وکلای مرد و در پرونده های خانواده ، بانوان وکیل مناسبتر هستند . همچنین پایه وکالت و سطح تحصیلات در پرونده ها معمولا تاثیر خاصی ندارد، هرچند در پرونده های تخصصی مثل پرونده های جنایی و یا موارد ملکی وکلایی که تحصیلات تخصصی تری دارند موفقتر هستند. دادیاران با 3 دفتر تخصصی در مشهد در امور دیات، املاک و اراضی، امور کیفری و خانواده وکیل متخصص دارد. شما میتوانید جهت مشاوره اولیه با شماره های مجموعه تماس حاصل فرمایید.

تماس با دادیاران

اگر به دنبال وکیل متخصص امور کیفری هستید با ما تماس بگیرید، دفتر مرکزی دادیاران در مشهد.

تلفن تماس : 09152447090

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.