وکیل کیفری در مشهدبهترین وکیل کیفری در مشهد

_____________________________________

آیا وکیل کیفری خوب در مشهد میشناسید؟

شاکی پرونده به همراه یک وکیل گردن کلفت داره مدارک جمع میکنه تا حکم جلبمو بگیره، چیکار کنم؟

وکیل خوب در مشهد میخوام تا بتونم دیمو کامل و بدون دردسر بگیرم، باید به کجا مراجعه کنم؟

شریکم اومده محل کارم بعد کلی توهین منو تهدید کرده. از کجا باید شکایت کنم؟

 

امور حقوق کیفری (حقوق جزا) زیر مجموعه حقوق عمومی می باشد که در آن به جرایم و چگونگی مجازات می‌پردازد. در واقع حقوق کیفری به عکس‌العمل دولت‌ها درمقابل اعمال ضد اجتماعی جهت ایجاد عدالت و پیشگیری و امنیت اشاره دارد. حقوق جزا (کیفری) دارای دو گروه بین المللی و داخلی می‌باشد. از نکاتی که باید به آن توجه کرد الزامی بودن حقوق کیفری است. بدین معنا که افراد نمی‌توانند بر خلاف آن با یکدیگر توافق کنند. بر عکس دعاوی حقوقی که هر دو طرف برای خاتمه میتوانند با هم به توافق برسند.

فردی که دعوای کیفری را مطرح میکند شاکی نام دارد. شاکی بر علیه متشاکی (طرف مقابل) متنی را به اسم شکوائیه به دادگاه و خطاب به دادستان ارائه می‌دهد. در شکوائیه توضیحات واقعه و اتفاقات نگارش شده است. نگارش شکوائیه کیفری صورت خاصی ندارد و میتواند در یک برگه ساده انجام گیرد. ولی بهتر است برای ادراک بیشتر، توسط وکیل متخصص نوشته شود.

دادسرا کجاست؟

وکیل کیفری در مشهد

در واقع مرجعی است زیر مجموعه قوه‌قضایی و جزوی از دادگستری که وظیفه آن تحقیق، کشف و بازجویی جرم است! پس از روشن شدن ابعاد پرونده و تایید نهایی از سمت دادسرا،پرونده جهت داوری نهایی به دادگاه کیفری ارسال می‌گردد.
در دادسرا پرونده توسط دادیار (قاضی پرونده در دادسرا) بررسی می‌گردد. دادیار وظیفه بررسی ابعاد پرونده را دارد. کمی شبیه کارآگاه و بازپرس! در صورت نیاز، پرونده به کلانتری و یا پزشک قانونی ابلاغ میگردد. بالاترین مقام در دادسرا دادستان می‌باشد که دستورات نهایی را اعمال میکند.

در دادسرا حکمی صادر نمی‌گردد و فقط پرونده پس از شفاف سازی و تحقیقات به دادگاه کیفری ارجاع می‌شود. اگر دادیار دلایل کافی را دال بر مجرمیت شناسایی نکند پرونده در دادسرا بسته شده و قرار منع تعقیب صادر می‌گردد. شاکی لازم است ابتدا پس از تنظیم شکواییه به دادسرا مراجعه کرده و تمبر باطل کند. سپس جهت مابقی مراحل به او اطلاع رسانی می‌گردد. احتمال دارد بر اساس وضعیت، قرار جلب برای متشاکی ارسال گردد و یا برای پاره‌ای از توضیحات هر دو طرف دعوا حضور پیدا کنند.

آدرس به روز کلیه دادگاه های مشهد را در این مطلب ببینید.

 

بهترین وکیل کیفری در مشهد: جهت هماهنگی با شماره 09152447090 تماس بگیرید. 

 

چه پرونده هایی کیفری نامیده می‌شود؟

دعاوی کیفری مربوط به اموری هست که در نهایت مجازاتی برای مرتکب آن صادر می‌شود! دادگاه کیفری هم بر اساس نوع پرونده به دو دادگاه کیفری یک و کیفری دو تقسیم میشود:

دادگاه کیفری درجه 2 (غیر مهم)

وکالت مورد صلاحیت وکیل پایه یک و دو دادگستری می‌باشد که شامل:شرب خمر، کلاه‌برداری، سرقت، اختلاس، خیانت در امانت و …

جرایم درجه1 (مهم)

وکالت فقط در صلاحیت وکیل پایه یک دادگستری می‌باشد که شامل:

قتل، آدم ربایی، اسیدپاشی، پولشویی، محاربه، افساد فی الارض و … همچنین جرایم مربوط به مواد مخدر در دادگاه های انقلاب داوری می‌گردد. پرونده های کیفری مربوط به اطفال در شعبات اختصاصی پیگیری و داوری می‌گردد.

موضوعات کیفری دامنه گسترده و پیچیده ای دارد و بسیاری از جرایم را شامل می‌شود. لذا وکلای متخصص در این حوزه به صورت اختصاصی فعالیت می‌کنند. همچنین به دلیل تبعات شدید برخی از احکام  پرونده‌های کیفری که نظیر کیفر خواست در دادگاه از جمله زندان و شلاق می باشد لازم است جهت این دعاوی به وکیل متخصص مراجعه کنید.

وکیل ‌های کیفری دادیاران شامل کارشناسان حقوق جزا و دکترای جرم شناسی و امور کیفری می‌توانند پرونده شما را به بهترین نحو اجرا و به نتیجه برسانند. جهت تنظیم وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

تماس با دادیاران