بهترین وکیل ملکی در مشهد (اراضی و املاک)

______________________________________________________________________

ملکی را خریداره کرده‌ام. هم اکنون متوجه شدم خریدار دیگری هم دارد باید چکار کنم و از کجا پیگیری کنم؟

چگونه صورت مجلس تفکیکی برای آپارتمان خود اخذ کنم؟

به دلیل شناسایی ابهاماتی در قرارداد ملکی میخواهم آن را فسخ کنم. چگونه می‌توانم؟

میخواهم برای ملک خود سند بگیرم.

 

 

دعاوی ملکی خود به سه گروه :

 

دعاوی حقوقی ملکی، دعاوی کیفری ملکی، حقوق ثبتی ملک و اراضی (مرتبط باحوزه اداره ثبت اسناد و املاک) تقسیم‌می‌گردد.

امور حقوقی ملکی، دعاوی مربوط به املاک و معاملات ناشی از آن می‌باشد. در واقع هنگامی که اختلافی بین طرفین معامله ملکی پیش آید یک دعوای ملکی مطرح می‌شود. از جمله دعاوی ملکی، عدم رعایت شرایط مندرج در معامله و متضرر شدن یکی از طرفین معامله، عدم مالکیت، خلع ید، تصرف ادوانی، کلاه برداری و …. می‌باشد.

 

وکیل ملکی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد: جهت هماهنگی با شماره 09152447090 تماس بگیرید.

 

دادگاه صالح جهت مطرح شدن این دعاوی دادگاهیست که ملک در آن محل واقع شده است. لذا طرفین دعوا نمی‌توانند در دیگر دادگاه ها طرح دعوا کنند. هزینه دادرسی در اینگونه دعاوی بر اساس ارزش منطقه ای ملک که معمولا یک بیستم قیمت واقعی است تعیین میگردد. مهمترین دعاوی ملکی که طیف وسیعی از دعاوی حقوقی می‌باشند شامل دعاوی: اعلام فسخ قرارداد، تقاضای ابطال و استرداد و … می‌باشد.

اثبات مالکیت:

چنانچه ملکی در دفتر اسناد رسمی سابقه ثبتی نداشته باشد و در مالکیت آن اختلاف ایجاد شده باشد شخصی که آن ملک را خریده باید دعوای اثبات مالکیت ملک مطرح نماید. لذا با مطرح کردن دلایلی نظیر تصرف ملک، مبایعه نامه، شهود و … مالکیت خواهان ( خود را ) را احراز میکند.
در زیر دو مورد حقوقی ملکی توضیح داده شده است. برای دریافت مشاوره از وکیل ملکی در مشهد تماس بگیرید.

الزام به تمکین سند:

اگر معامله‌ای به صورت عادی تنظیم شود تا زمانی که به صورت رسمی ثبت نگردیده در مراجع قضایی قابل پذیرش‌نیست! لذا خریدار می‌تواند الزام به تنظیم سند رسمی را از دادگاه در خواست کند، ولو موعدی برای تنظیم سند در قولنامه مشخص نشده باشد.

خلع ید:

اگر شخصی بدون مجوز قانونی و شرعی یا بدون حکم دادگاه در ملکی که دارای سند رسمی است سکونت داشته باشد، مالک رسمی میتواند به طرفیت مقصر، خلع ید مطرح نماید. مالک رسمی سند، خواهان و خوانده مقصر غیر قانونی ملک شناخته می‌شود.
مرجع صالح دادگاه محل ملک می باشد.

اگر به دنبال وکیل ملکی در مشهد هستید میتوانید با ما تماس بگیرید. دادیاران در حوزه ملک و املاک با بهترین وکلا همکاری می‌کند. این وکلا سالها در امور املاک و اراضی فعالیت کرده و به جدیدترین قوانین و ترفندها و سازمانهای مرتبط آشنایی دارند. همین حالا با ما تماس بگیرید.تماس با دادیاران