وکیل املاک و اراضی در مشهد

بهترین وکیل ملکی در مشهد (اراضی و املاک)

______________________________________________________________________

  • ملکی را خریداره کرده‌ام. اکنون متوجه شده ام با چند نفر قولنامه شده است.
  • چگونه صورت مجلس تفکیکی برای آپارتمان خود اخذ کنم؟
  • به دلیل شناسایی ابهاماتی در قرارداد ملکی میخواهم آن را فسخ کنم.
  • چجوری ملک قولنامه ای خودم را سند دار کنم ؟
  • دنبال یک متخصص جهت پیگیری انجام امور مربوط به تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و املاک هستم .

اگر به دنبال بهترین وکیل ملکی در مشهد هستید، به وکلا و کارشناسان املاک و اارضی دادیاران اعتماد کنید. ما در این مطلب به شرح مختصری از دعاوی و امور حقوقی املاک و اراضی پرداخته ایم. پس در ادامه همراه ما باشید.

انواع دعاوی ملکی


دعاوی حقوقی ملکی، دعاوی کیفری ملکی، حقوق ثبتی ملک و اراضی (مرتبط باحوزه اداره ثبت اسناد و املاک) تقسیم‌می‌گردد.

امور حقوقی ملکی، دعاوی مربوط به املاک و معاملات ناشی از آن می‌باشد. در واقع هنگامی که اختلافی بین طرفین معامله ملکی پیش آید یک دعوای ملکی مطرح می‌شود. از جمله دعاوی ملکی، عدم رعایت شرایط مندرج در معامله و متضرر شدن یکی از طرفین معامله، عدم مالکیت، خلع ید، تصرف ادوانی، کلاه برداری و …. می‌باشد.

وکیل ملکی در مشهد
ارتباط با وکلای حقوقی دادیاران در شهرستان مشهد . دفتر مرکزی
تلفن های دفتر حقوقی : ۵۱۳۶۰۴۰۵۶۰ -۰۹۱۵۲۴۴۷۰۹۰

دادگاه صالح جهت مطرح شدن این دعاوی دادگاهیست که ملک در آن محل واقع شده است. لذا طرفین دعوا نمی‌توانند در دیگر دادگاه ها طرح دعوا کنند. هزینه دادرسی در اینگونه دعاوی بر اساس ارزش منطقه ای ملک که معمولا یک بیستم قیمت واقعی است تعیین میگردد. مهمترین دعاوی ملکی که طیف وسیعی از دعاوی حقوقی را در بر میگیرد، شامل دعاوی: اعلام فسخ قرارداد، تقاضای ابطال و استرداد و … می‌باشد.

اثبات مالکیت:


چنانچه ملکی در دفتر اسناد رسمی سابقه ثبتی نداشته باشد و در مالکیت آن اختلاف ایجاد شده باشد شخصی که آن ملک را خریده باید دعوای اثبات مالکیت ملک مطرح می نماید. لذا با مطرح کردن دلایلی نظیر تصرف ملک، مبایعه نامه، شهود و … مالکیت خواهان ( خود را ) را احراز میکند.
در زیر دو مورد حقوقی ملکی توضیح داده شده است. برای دریافت مشاوره از وکیل ملکی در مشهد تماس بگیرید.

الزام به تمکین سند:


اگر معامله‌ای به صورت عادی تنظیم شود تا زمانی که به صورت رسمی ثبت نگردیده در مراجع قضایی قابل پذیرش‌نیست! لذا خریدار می‌تواند الزام به تنظیم سند رسمی را از دادگاه در خواست کند، ولو موعدی برای تنظیم سند در قولنامه مشخص نشده باشد.

خلع ید:


اگر شخصی بدون مجوز قانونی و شرعی یا بدون حکم دادگاه در ملکی که دارای سند رسمی است سکونت داشته باشد، مالک رسمی میتواند به طرفیت مقصر، خلع ید مطرح نماید. مالک رسمی سند، خواهان و خوانده مقصر غیر قانونی ملک شناخته می‌شود.
مرجع صالح دادگاه محل ملک می باشد.

اینستاگرام دادیاران

وکیل متخصص املاک و اراضی در مشهد

اگر به دنبال وکیل متخصص در مشهد هستید میتوانید به ما مراجعه کنید. دادیاران در حوزه املاک و اراضی و مستقلات دارای بهترین وکلا و کارشناسان حقوقی و ثبتی می باشد.

  • مشاوره و تنظیم قرارداد پیمانکاری و ساخت و احداث بنا
  • مشاوره و تنظیم قرارداد معاوضه و انواع قرارداد صلح و تقسیم نامه
  • پیگیری انجام امور مربوط به تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و املاک پروژه های اجرائی و شناسایی مالکین
  • اقدامات تفکیک و افراز
  •  تملک ، خلع ید و دعاوی تصرفی

دفاتر حقوقی دادیاران همه روزه به غیر از روزهای تعطیل رسمی فعال می باشد. اما با توجه به تخصصی بودن پرونده های املاک و اراضی وکلای این حوزه روزهای خاصی در دفاتر حضور دارند. لذا لازم است قبل از حضور مستقیم وقت رزرو کنید.

تماس با دادیاران