• معرفی برترین وکلا
  • پشتیبانی حرفه ای
  • مقالات آموزشی
درباره من
دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی کارشناس و مشاوره حقوقی2 پژوهشگر در زمینه فقه و مبانی حقوق اسلامی

وکیل و نماینده دادخواه که منجی ست بر آدم بیگناه
به فضل اهورایی نیک داد، به آیین آزادگی شد گواه

عکس ها و فایل های آپلود شده
هیچ فایلی بارگذاری نشده است.
مقالات ارائه شده
هیچ مقاله‌ ای منتشر نشده است.
سوالات پاسخ داده شده
تقسیم ارث
(دوشنبه 14 مرداد)
چگونه این امکان وجود دارد و به چه ترتیبی باید از وراث جهت انتقال مال به مادرمان اقدام کنیم
پاسخ:

با وجود طبقه اول وراث ( پدر-مادر۰ فرزندان ) طبقه دوم ( اجداد-خواهر و برادر ) ارث نمی برند بنابراین از پدر شما به عمویتان ارثی نمی رسد. لازم به ذکر است زوجه ( مادرتان ) در عرض طبقات ارث می باشد و به ایشان نیز ارث می رسد.

برای انتقال سند ماشین به نام مادرتان ابتدا باید برای گرفتن گواهی انحصار وراثت اقدام نمایید سپس با اعلام رضایت و موافقت تمام وراث می توانید ماشین را به نام مادرتان انتقال دهید.

چک
(سه شنبه 15 مرداد)
آیا چکی که به صورت جا به جا پر شده قابل پرداخت است ؟
پاسخ:

با عنایت به ماده ۳۱۰ قانون تجارت ، اینچنین گفتهش ده که صادر کننده باید با تکمیل صحیح ارکان چک قصد و نیت خود را به بانک اعلام کند و و بانک نیز ارده صادر کننده را در پرداخت وجه چک محقق نماید . با توجه به مراتب فوق باید گفت پرداخت چنین چکی صحیح نیست زیرا در ارکان چک اشکال وجود دارد . صرفا در یک صورت قابل پرداخت است آن هم در صورت تصحیح اشتباه در ظهر چک از جانب صادر کننده

ضامن
(دوشنبه 14 مرداد)
ضامن هستم .در صورت عدم پرداخت اقساط وام بانکی آیا بانک میتواند سایر حساب های مرا که در بانک های دیگر هستند از طریق دادگاه و یا بانک مرکزی مسدود کند
پاسخ:

شما به عنوان ضامن در صورت عدم پرداخت اقساط وام بانکی توسط وام گیرنده در مقابل بانک مسئول پرداخت هستید سپس می توانید بابت مبالغ پرداختی به مدیون اصلی رجوع نمایید. در صورت عدم پرداخت اقساط توسط شما نیز بانک می تواند حساب های بانکی شما را مسدود نماید.

طلاق
(دوشنبه 14 مرداد)
سلام اگر شوهر نفقه ی زن را بپردازد ولی خانه ی مستقل برای زندگی اجاره نکند تکلیف چیست آیا زن حق طلاق دارد؟
پاسخ:

مسکن خود بخشی از نفقه است زن علی القاعده حق طلاق ندارد مگر در عسر و حرج

تهمت
(دوشنبه 14 مرداد)
شخصی به دروغ به بنده تهمت درگیری و ضرب و شتم زده آیا بنده برای دفاع از خود نیاز به معرفی شهود دارم؟
پاسخ:

برای دفاع از خود و اثبات اینکه مرتکب جرمی نشده اید شهود خود را معرفی کرده و به شهادت آنها استناد نمایید در خصوص کذب بودن شهادت شهود شاکی (سازنده) پرونده نیز می توانید این امر را در جلسه رسیدگی مطرح نمایید تا قاضی پرونده به کذب بودن شهادت آنها رسیدگی نماید.

نظرات کاربران

هیچ دیدگاهی هنوز ثبت نشده است.

نظرات کاربران

لطفا برای ثبت دیدگاه خود ابتدا وارد سایت شوید