امور خانواده

وکیل خانواده در مشهد

_________________________________

بهترین وکیل خانواده در مشهد

 

همسرم مایحتاج زندگی را پرداخت نمی‌کند، از چه راهی اقدام کنم؟

میخواهم طلاق یک طرفه بگیرم. از کجا وکیل متخصص پیدا کنم؟

همسرم جهت مهریه اقدام کرده و وکیل گرفته است. به کجا مراجعه کنم؟

چجوری با گرفتن فرزندام طلاق بگیرم؟

 

چه وکیلی تخصص کافی در امور خانواده را دارد؟

در عین حال که خانواده کوچکترین عضو جامعه می باشد، آنچنان از حساسیت بالایی برخوردار است که همواره دغدغه روانشاناسان و حقوقدانان بوده است. از یک خانواده سالم فرزند مناسب به جامعه وارد شده و پس از آن دوباره تشکیل خانواده میدهد. در این بین به غیر از تعهدات انسانی فی ما بین یک زوج لازم است تعهداتی از طرف دولتها به افراد تحمیل گردد. این تعهدات قوانین حقوقی خانواده نام دارد که در تمام کشورهای دنیا وجود دارد. ولی شکل و شمایل آن بر اساس وضعیت ، عرف و فرهنگ جامعه فرق میکند.

در این قوانین خانم و آقا نسبت به یکدیگر از حق و تکلیف برخوردار هستند. این مسئله در مقابل فرزندان هم صادق هست. در واقع زوج و زوجه در مقابل فرزند دارای تکلیف و دارای حق و حقوق هایی می‌باشند. دعاوی که مربوط به مسائل و اختلافات مابین زوجین و اثار ناشی از روابط آنها می باشد دعاوی خانواده نام دارد و وکیلی که تخصصی در این موضوع فعالیت میکند وکیل خانواده نام دارد. دادیاران با سابقه چندین ساله بهترین وکیل خانواده در مشهد را در اختیار شما قرار میدهد. وکلای خانواده در دادیاران صرفا و تخصصی در حوزه خانواده فعالیت کرده و  اشراف کامل به دادگاه ها، شرایط، قوانین مدون و قضات خانواده دارند.

مهمترین دعاوی خانواده، نفقه، مهریه، طلاق توافقی و یکطرفه، تمکین، حضانت، ملاقات فرزند، کفالت و … می‌باشد. به اختصار چند مورد آن توضیح داده می‌شود.

در گروه حقوقی دادیاران ارزیابی رایگان پرونده خود را به ما بسپارید
برای ارزیابی رایگان پرونده فرم را پر کنید.

تمکین:

یکی از اثار نکاح تمکین زوجه (خانم) از زوج (آقا) می‌باشد که شامل تمکین خاص و عام است. در صورتی که زوجه بدون عذر شرعی یا قانونی امتناع از تمکین نماید، زوج چنین دعوایی را در دادگاه خانواده مطرح میکند. به لحاظ قانونی زن موظف به تمکین عام و تمکین خاص از همسر خود می‌باشد.

تمکین عام ناظر بر امور کلی زندگی مشترک و خانوادگی است و تمکین خاص ناظر بر روابط زناشویی میان زن و مرد. به عنوان مثال زن نمی تواند بدون اجازه و رضایت همسر خود و یا بدون هیچگونه دلیل موجهی منزل مشترک را ترک کند. در این صورت شوهر میتواند به ادعای عدم تمکین همسر خود از او شکایت کند. در صورتی که عدم تمکین زن از همسر خود اثبات شود و دادگاه رای مبنی بر عدم تمکین دهد، دیگر زن حقی برای مطالبه نفقه نخواهد داشت؛ چرا که نفقه به زن ناشزه تعلق نمی گیرد. همچنین در پی آن مرد میتواند از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد نماید.

مهریه:

یکی از حقوقی که به مجرد نکاح برای زوجه طبق قانون مدنی برقرار میگردد مهریه است. در صورتی که مهریه عندالمطالبه باشد زوجه در هر زمانی می‌تواند پس از عقد و قبل از نزدیکی نصف و پس از نزدیکی کل مهریه را مطالبه کند. ضمن اینکه در صورتی که مهریه عندالمطالبه باشد و زوجه حتی برای یک مرتبه تمکین نداشته باشد، وی تحت شرایطی نیز، حق استناد به حق حبس و امتاع از تمکین تا وصول کامل مهریه را دارد (حق حبس در ازدواج).

 

وکیل خانواده در مشهد

مشاوره با وکیل خانواده در مشهد

نفقه زوجه:

نفقه یعنی تأمین هزینه زندگی زن که شامل اثاثیه، خانه، منزل، غذا، دارو، لباس و درمان بوده که از زمان عقد دائم بر عهده شوهر است. میزان نفقه بر مبنای شئونات خانوادگی زن، عرف و عادت ساکنان هر منطقه و وضع مالی مرد توسط مرجع قضایی تعیین می‌گردد.

نفقه به دو نوع نفقه معوقه و جاری تقسیم میگردد.

نفقه معوقه:

به اصطلاح نفقه اینکه به تعویق افتاده است! زوجه می‌تواند نفقه ایام گذشته خود را تا زمان تقدیم از زوج درخواست نماید.

جاریه:

مطالبه این نفقه منوط احراز تمکین زوجه از زوج می‌باشد و از لحاض فاصله زمانی، حال به بعد را در بر می‌گیرد. در واقع شرط اصلی نفقه جاریه این است که خانم در منزل حضور داشته باشد و تمکین کند. چنانچه زوجه ناشزه شناخته شود از دریافت چنین نفقه محروم می‌گردد.

زن ناشزه فردی است که نسبت به انجام وظایف زناشویی بدون دلیل موجه و مانع شرعی امتناع و خودداری می‌کند.

حضانت:

حضانت جزو دعاوی غیر مالی خانواده می‌باشد که در صلاحیت دادگاه خانواده و به معنی مشارکت والدین در نگهداری و تربیت فرزند است. حضانت هم حق و هم تکلیف والدین می‌باشد با این حال با توافق قابل اسقاط و یا واگذاری به دیگری می‌باشد. در صورت که مواردی از جمله، جنون، کفر، اعتیاد و اشتهار به فساد احدی از والدین، اثبات گردد حق حضانت از پدر و مادر قابل صلب می‌گردد. ضمن اینکه یکی از والدینی که حضانت طفل با او نیست، طبق مدت توافق و یا حکم دادگاه حق ملاقات فرزند را دارد.

 

بهترین وکیل خانواده در مشهد. جهت هماهنگی با شماره 09152447090 تماس بگیرید.

 

دادیاران شامل 2 دفتر تخصصی حقوق خانواده در مشهد  می‌باشد. شما میتوانید جهت تنظیم وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

لازم به ذکر است دادیاران در بسیاری از پرونده نتایج را برای شما ضمانت می‌کند! همچنین برخی از پرونده‌های خانواده از جمله نفقه و مهریه در صورت به نتیجه رسیدن پرونده شامل پرداخت هزینه می‌باشد.

 

تماس با دادیاران