• همسرم مایحتاج زندگی را پرداخت نمی‌کند، از چه راهی اقدام کنم؟
  • میخواهم طلاق یک طرفه بگیرم. از کجا شروع کنم ؟
  • همسرم جهت مطالبه مهریه اقدام و حسابهای مرا توقیف کرده است. چه اقدامی انجام دهم ؟
  • چگونه با داشتن فرزندانم طلاق بگیرم؟
  • چگونه در سریعترین زمان حضانت فرزندانم را بر عهده بگیرم ؟

بهترین وکیل خانواده در مشهد

امروزه دعاوی حقوقی به دلیل گستردگی، دارای متخصصین متفاوت می باشد. یکی از این موارد حقوق خانواده می باشد. وکلای دعاوی خانواده با توجه به گستردگی موضوع خانواده، رویه های متفاوت دادگاه و قوانین جدید به صورت تخصصی فعالیت میکنند. اگر در امور خانواده دچار مشکل شده اید و نیاز به مشاوره و وکیل متخصص خانواده در مشهد دارید با ما تماس بگیرید.

دادگاه خانواده مشهد (مجتمع قضایی شهید مطهری)

در اکثر شهرهای ایران برای دعاوی حقوق خانواده دادگاه مجزا در نظر گرفته شده است. دادگاه خانواده مشهد واقع در بلوار ابوطالب، بولوار شفا (بولوار شهید محمدزاده جدید) ، یک دادگاه عمومی حقوقی است که اکثر امور مرتبط با دعاوی خانواده به این دادگاه ارجا میگردد. شعبات این دادگاه شامل ۲۳ شعبه، از شعبه ۲۶ تا ۴۶ ( شعبه ۴۹ و ۵۰ اضافه شده است) می باشد. این دادگاه در کنار دعاوی خانواده به امور ثبتی، قراردادها، تجاری، شرکت ها، امورحسبی نیز رسیدگی میکند .برای طرح دعوا پس از ارائه دادخواست به دفاتر خدمات قضایی در صورت صلاحیت پرونده به این دادگاه ارجا میگردد.

چرا وکیل خانواده در مجموعه حقوقی دادیاران


وکلای خانواده دادیاران سابقه طولانی در وکالت دعاوی خانواده داشته و به شعبات و رویه های دادگاه خانواده مشهد اشراف کامل دارند.

حق الوکاله پرونده های خانواده بر اساس حداقل عرف کانون وکلا درنظر گرفته میشود و دارای شرایط اقساط می باشد.


تلفن های دفتر مرکزی انتهای صفحه

چه وکیلی تخصص کافی را در امور خانواده دارد؟

در عین حال که خانواده کوچکترین عضو جامعه می باشد، آنچنان از حساسیت بالایی برخوردار است که همواره دغدغه روانشاناسان و حقوقدانان بوده است. از یک خانواده سالم فرزند مناسب به جامعه وارد شده و پس از آن دوباره تشکیل خانواده میدهد. در این بین به غیر از تعهدات انسانی فی ما بین یک زوج لازم است تعهداتی از طرف دولتها به افراد تحمیل گردد. این تعهدات قوانین حقوقی خانواده نام دارد که در تمام کشورهای دنیا وجود دارد. ولی شکل و شمایل آن بر اساس وضعیت ، عرف و فرهنگ جامعه فرق میکند.

در این قوانین خانم و آقا نسبت به یکدیگر از حق و تکلیف برخوردار هستند. این مسئله در مقابل فرزندان هم صادق هست. در واقع زوج و زوجه در مقابل فرزند دارای تکلیف و دارای حق و حقوق هایی می‌باشند. دعاوی که مربوط به مسائل و اختلافات مابین زوجین و اثار ناشی از روابط آنها می باشد دعاوی خانواده نام دارد و وکیلی که تخصصی در این موضوع فعالیت میکند وکیل خانواده نام دارد. دادیاران با سابقه چندین ساله بهترین وکیل خانواده را در اختیار شما قرار میدهد. وکلای خانواده در دادیاران تخصصی در حوزه خانواده فعالیت کرده و  اشراف کامل به دادگاه ها، شرایط، قوانین و رویه ها و قضات خانواده دارند.

مهمترین دعاوی خانواده و نکات مهم

مهمترین دعاوی خانواده، نفقه، مهریه، طلاق توافقی و یکطرفه، تمکین، حضانت، ملاقات فرزند، کفالت و … می‌باشد. به اختصار چند مورد آن توضیح داده می‌شود.

تمکین:

تمکین عام ناظر بر امور کلی زندگی مشترک و خانوادگی است و تمکین خاص ناظر بر روابط زناشویی میان زن و مرد. به عنوان مثال زن نمی تواند بدون اجازه و رضایت همسر خود و یا بدون هیچگونه دلیل موجهی منزل مشترک را ترک کند. در این صورت شوهر میتواند به ادعای عدم تمکین همسر خود از او شکایت کند. در صورتی که عدم تمکین زن از همسر خود اثبات شود و دادگاه رای مبنی بر عدم تمکین دهد، دیگر زن حقی برای مطالبه نفقه نخواهد داشت؛ چرا که نفقه به زن ناشزه تعلق نمی گیرد. همچنین در پی آن مرد میتواند از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد نماید.

یکی از اثار نکاح تمکین زوجه (خانم) از زوج (آقا) می‌باشد که شامل تمکین خاص و عام است. در صورتی که زوجه بدون عذر شرعی یا قانونی امتناع از تمکین نماید، زوج چنین دعوایی را در دادگاه خانواده مطرح میکند. به لحاظ قانونی زن موظف به تمکین عام و تمکین خاص از همسر خود می‌باشد.

مهریه:

یکی از حقوقی که به مجرد نکاح برای زوجه طبق قانون مدنی برقرار میگردد مهریه است. در صورتی که مهریه عندالمطالبه باشد زوجه در هر زمانی می‌تواند پس از عقد و قبل از نزدیکی نصف و پس از نزدیکی کل مهریه را مطالبه کند. ضمن اینکه در صورتی که مهریه عندالمطالبه باشد و زوجه حتی برای یک مرتبه تمکین نداشته باشد، وی تحت شرایطی نیز، حق استناد به حق حبس و امتاع از تمکین تا وصول کامل مهریه را دارد (حق حبس در ازدواج).

نفقه زوجه:

نفقه یعنی تأمین هزینه زندگی زن که شامل اثاثیه، خانه، منزل، غذا، دارو، لباس و درمان بوده که از زمان عقد دائم بر عهده شوهر است. میزان نفقه بر مبنای شئونات خانوادگی زن، عرف و عادت ساکنان هر منطقه و وضع مالی مرد توسط مرجع قضایی تعیین می‌گردد. نفقه به دو نوع نفقه معوقه و جاری تقسیم میگردد.

نفقه معوقه: به اصطلاح نفقه اینکه به تعویق افتاده است! زوجه می‌تواند نفقه ایام گذشته خود را تا زمان تقدیم از زوج درخواست نماید.

جاریه: مطالبه این نفقه منوط احراز تمکین زوجه از زوج می‌باشد و از لحاض فاصله زمانی، حال به بعد را در بر می‌گیرد. در واقع شرط اصلی نفقه جاریه این است که خانم در منزل حضور داشته باشد و تمکین کند. چنانچه زوجه ناشزه شناخته شود از دریافت چنین نفقه محروم می‌گردد. زن ناشزه فردی است که نسبت به انجام وظایف زناشویی بدون دلیل موجه و مانع شرعی امتناع و خودداری می‌کند.

حضانت:

حضانت جزو دعاوی غیر مالی خانواده می‌باشد که در صلاحیت دادگاه خانواده و به معنی مشارکت والدین در نگهداری و تربیت فرزند است. حضانت هم حق و هم تکلیف والدین می‌باشد با این حال با توافق قابل اسقاط و یا واگذاری به دیگری می‌باشد. در صورت که مواردی از جمله، جنون، کفر، اعتیاد و اشتهار به فساد احدی از والدین، اثبات گردد حق حضانت از پدر و مادر قابل صلب می‌گردد. ضمن اینکه یکی از والدینی که حضانت طفل با او نیست، طبق مدت توافق و یا حکم دادگاه حق ملاقات فرزند را دارد.

وکیل خانواده خانم در مشهد


بسیاری از افراد بالخصوص بانوان متقاضی ارائه وکالت و دریافت مشاوره حقوقی از وکیل خانم هستند.در امور حقوقی و قضایی پر واضح است که بسیاری از پرونده ها توسط وکلای خانم حل و فصل شده است. اگر به دنبال وکیل خانم متخصص خانواده هستید دادیاران انتخاب خوبی است. وکلای زن دادیاران در مشهد همه روزه در دفاتر حقوقی دادیاران مستقر و اماده ارائه مشاوره حقوقی و قبول دعاوی خانواده می باشند.

چنانچه برای موضوع حقوقی خود نیاز به وکیل خوب خانم در مشهد دارید، لازم است ابتدا با شماره تماس های کادر ابی رنگ در انتهای این مطلب تماس بگیرید تا با وکلای خانم در مشهد ارتباط برقرار کنید.

شماره تلفن وکیل خانواده در مشهد


دفتر حقوقی دادیاران با همکاری وکلای متخصص در حوزه امور حقوق خانواده ، خدمات مشاوره و وکالت پرونده های طلاق را با شرایط ویژه تقبل می نماید.

ارتباط با وکلای دادیاران در مشهد دفتر مرکزی

۰۵۱-۳۶۰۴۰۵۶۰ ۰۹۱۵۲۴۴۷۰۹۰ –