وکیل خانواده در مشهد
image

وکیل خانواده در مشهد

در صورتی که نیاز به وکیل متخصص خانواده در مشهد دارید با ما در ارتباط باشید.  
  • وکیل پایه یک دادگستری
  • بیش از ده سال تخصص در امور حقوق خانواده
۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
  • چگونه به وکیل متخصص امور خانواده در مشهد مراجعه کنم ؟
  • حق الوکاله وکیل خانواده در مشهد چقدر می باشد ؟
  • ایا برای طلاق توافقی نیاز به وکیل می باشد ؟
  • برای طلاق یکطرفه از کجا شروع کنم ؟
  • چگونه با داشتن فرزندانم طلاق بگیرم؟
  • چگونه در سریعترین زمان حضانت فرزندانم را بر عهده بگیرم ؟

امروزه دعاوی حقوقی به دلیل گستردگی، دارای متخصصین متفاوت از جمله وکلای امور خانواده می باشد. وکلای دعاوی خانواده با توجه به گستردگی موضوع خانواده، رویه های متفاوت دادگاه و قوانین جدید به صورت تخصصی در امور حقوقی خانواده فعالیت میکنند. طلاق، تمکین، نفقه و مهریه جزو مهمترین دعاوی مطروحه در دادگاه های خانواده ایران می باشد. اگر به دنبال وکیل خانواده در مشهد هستید با شماره های انتهای صفحه تماس بگیرید. شماره تماس وکیل خانواده در مشهد انتهای صفحه .

چرا به وکیل خانواده نیاز داریم ؟

دعاوی خانواده معمولا (به دلیل تعدد پرونده های خانواده) وقت گیر و پر مشقت می باشد.
معمولا در کنار یک شکایت حقوقی خانواده احتمال مطرح شدن چندین شکایت می باشد.
در بسیاری از موارد به دلیل استناد به برخی اظهارات در دادگاه دیگر تاثیر گذار خواهد بود.
دادگاه خانواده در برخی موارد تعیین کننده سرنوشت افراد می باشد.

وکیل خانواده دادیاران در مشهد فقط پرونده های مربوط به خانواده قبول مینمایند و اشراف کامل به دادگاه های خانواده در شهر مشهد دارند.

ارتباط با بهترین وکیل خانواده در مشهد

اگر در امور خانواده دچار مشکل شده اید و نیاز به مشاوره با بهترین وکیل خانواده در مشهد دارید با ما تماس بگیرید.

چه وکیلی تخصص کافی را در امور خانواده دارد؟

در عین حال که خانواده کوچکترین عضو جامعه می باشد، آنچنان از حساسیت بالایی برخوردار است که همواره دغدغه روانشاناسان و حقوقدانان بوده است. از یک خانواده سالم فرزند مناسب به جامعه وارد شده و پس از آن دوباره تشکیل خانواده میدهد. در این بین به غیر از تعهدات انسانی فی ما بین یک زوج لازم است تعهداتی از طرف دولتها به افراد تحمیل گردد. این تعهدات قوانین حقوقی خانواده نام دارد که در تمام کشورهای دنیا وجود دارد. ولی شکل و شمایل آن بر اساس وضعیت، عرف و فرهنگ جامعه فرق میکند.

در این قوانین خانم و آقا نسبت به یکدیگر از حق و تکلیف برخوردار هستند. این مسئله در مقابل فرزندان هم صادق هست. در واقع زوج و زوجه در مقابل فرزند دارای تکلیف و دارای حق و حقوق هایی می‌باشند. دعاوی که مربوط به مسائل و اختلافات مابین زوجین و اثار ناشی از روابط آنها می باشد دعاوی خانواده نام دارد و وکیلی که تخصصی در این موضوع فعالیت میکند وکیل خانواده نام دارد. دادیاران با سابقه چندین ساله بهترین وکیل خانواده در مشهد را در اختیار شما قرار میدهد. وکلای خانواده دادیاران به صورت تخصصی در امور خانواده فعالیت کرده و  اشراف کامل به دادگاه خانواده مشهد، شرایط، قوانین، رویه های قضایی خانواده دارند.

چرا دادیاران بهترین وکیل خانواده درمشهد را دارد ؟

✅ وکلای خانواده دادیاران سابقه طولانی در وکالت دعاوی خانواده داشته و به شعبات و رویه های دادگاه خانواده مشهد اشراف کامل دارند.

✅ حق الوکاله پرونده های خانواده بر اساس حداقل عرف کانون وکلا درنظر گرفته میشود و دارای شرایط اقساط می باشد.


دادگاه خانواده مشهد (مجتمع قضایی شهید مطهری)

در اکثر شهرهای ایران برای دعاوی حقوق خانواده دادگاه مجزا در نظر گرفته شده است. دادگاه خانواده مشهد واقع در بلوار ابوطالب، بولوار شفا (بولوار شهید محمدزاده جدید) ، یک دادگاه عمومی حقوقی است که اکثر امور مرتبط با دعاوی خانواده به این دادگاه ارجا میگردد. شعبات این دادگاه شامل ۲۳ شعبه، از شعبه ۲۶ تا ۴۶ ( شعبه ۴۹ و ۵۰ اضافه شده است) می باشد. این دادگاه در کنار دعاوی خانواده به امور ثبتی، قراردادها، تجاری، شرکت ها، امورحسبی نیز رسیدگی میکند. برای طرح دعوا پس از ارائه دادخواست به دفاتر خدمات قضایی در صورت صلاحیت پرونده به این دادگاه ارجا میگردد. وکیل خانواده در مشهد پس از طرح شکایت پرونده را در این دادگاه پیگیری میکند.

مهمترین دعاوی خانواده و نکات مهم

مهمترین دعاوی خانواده، نفقه، مهریه، طلاق توافقی و یکطرفه، تمکین، حضانت، ملاقات فرزند، کفالت و … می‌باشد. به اختصار چند مورد آن توضیح داده می‌شود.

طلاق:

طلاق از نظر فقهی به دو گروه رجئی و بائن تقسیم میشود. این دسته بندی بر اساس قابلیت رجوع در دوران عده یا عدم قابلیت آن تعیین شده است. همچنین از نظر رویه به دو نوع طلاق توافقی و طلاق یکطرفه تقسیم میگردد.

صفحه وکیل طلاق در مشهد کلیک کنید .

تمکین:

تمکین عام ناظر بر امور کلی زندگی مشترک و خانوادگی است و تمکین خاص ناظر بر روابط زناشویی میان زن و مرد. به عنوان مثال زن نمی تواند بدون اجازه و رضایت همسر خود و یا بدون هیچگونه دلیل موجهی منزل مشترک را ترک کند. در این صورت شوهر میتواند به ادعای عدم تمکین همسر خود از او شکایت کند. در صورتی که عدم تمکین زن از همسر خود اثبات شود و دادگاه رای مبنی بر عدم تمکین دهد، دیگر زن حقی برای مطالبه نفقه نخواهد داشت؛ چرا که نفقه به زن ناشزه تعلق نمی گیرد. همچنین در پی آن مرد میتواند از دادگاه تقاضای ازدواج مجدد نماید.

یکی از اثار نکاح تمکین زوجه (خانم) از زوج (آقا) می‌باشد که شامل تمکین خاص و عام است. در صورتی که زوجه بدون عذر شرعی یا قانونی امتناع از تمکین نماید، زوج چنین دعوایی را در دادگاه خانواده مطرح میکند. به لحاظ قانونی زن موظف به تمکین عام و تمکین خاص از همسر خود می‌باشد.

مهریه:

یکی از حقوقی که به مجرد نکاح برای زوجه طبق قانون مدنی برقرار میگردد مهریه است. در صورتی که مهریه عندالمطالبه باشد زوجه در هر زمانی می‌تواند پس از عقد و قبل از نزدیکی نصف و پس از نزدیکی کل مهریه را مطالبه کند. ضمن اینکه در صورتی که مهریه عندالمطالبه باشد و زوجه حتی برای یک مرتبه تمکین نداشته باشد، وی تحت شرایطی نیز، حق استناد به حق حبس و امتاع از تمکین تا وصول کامل مهریه را دارد (حق حبس در ازدواج).

جهت ارتباط با وکیل مهریه در مشهد کلیک کنید.

نفقه زوجه:

نفقه یعنی تأمین هزینه زندگی زن که شامل اثاثیه، خانه، منزل، غذا، دارو، لباس و درمان بوده که از زمان عقد دائم بر عهده شوهر است. میزان نفقه بر مبنای شئونات خانوادگی زن، عرف و عادت ساکنان هر منطقه و وضع مالی مرد توسط مرجع قضایی تعیین می‌گردد. نفقه به دو نوع نفقه معوقه و جاری تقسیم میگردد.

نفقه معوقه: به اصطلاح نفقه اینکه به تعویق افتاده است! زوجه می‌تواند نفقه ایام گذشته خود را تا زمان تقدیم از زوج درخواست نماید.

جاریه: مطالبه این نفقه منوط احراز تمکین زوجه از زوج می‌باشد و از لحاض فاصله زمانی، حال به بعد را در بر می‌گیرد. در واقع شرط اصلی نفقه جاریه این است که خانم در منزل حضور داشته باشد و تمکین کند. چنانچه زوجه ناشزه شناخته شود از دریافت چنین نفقه محروم می‌گردد. زن ناشزه فردی است که نسبت به انجام وظایف زناشویی بدون دلیل موجه و مانع شرعی امتناع و خودداری می‌کند.

حضانت:

حضانت جزو دعاوی غیر مالی خانواده می‌باشد که در صلاحیت دادگاه خانواده و به معنی مشارکت والدین در نگهداری و تربیت فرزند است. حضانت هم حق و هم تکلیف والدین می‌باشد با این حال با توافق قابل اسقاط و یا واگذاری به دیگری می‌باشد. در صورت که مواردی از جمله، جنون، کفر، اعتیاد و اشتهار به فساد احدی از والدین، اثبات گردد حق حضانت از پدر و مادر قابل صلب می‌گردد. ضمن اینکه یکی از والدینی که حضانت طفل با او نیست، طبق مدت توافق و یا حکم دادگاه حق ملاقات فرزند را دارد.

شماره وکیل خانواده در مشهد


بسیاری از افراد بالخصوص بانوان متقاضی ارائه وکالت و دریافت مشاوره حقوقی از وکلای خانم هستند. در امور حقوقی و قضایی پر واضح است که بسیاری از پرونده ها توسط وکلای زن حل و فصل شده است. اگر به دنبال وکیل خانم متخصص خانواده هستید دادیاران انتخاب خوبی است. وکلای زن دادیاران در مشهد همه روزه در دفاتر حقوقی دادیاران مستقر و اماده ارائه مشاوره حقوقی و قبول دعاوی خانواده می باشند. شماره وکیل خانواده در مشهد در انتهای صفحه قرار داده شده است.

دفتر حقوقی دادیاران با همکاری وکلای متخصص در حوزه امور حقوق خانواده ، خدمات مشاوره و وکالت پرونده های طلاق را با شرایط ویژه تقبل می نماید.

دعاوی قابل طرح از سوی زوجین در دادگاه خانواده کدام است؟

از مهمترین دعاوی قابل طرح از سوی زوج تمکین و طلاق می باشد . در طرف مقابل، زوجه هم به دلیل درخواست مهریه، نفقه، مهر المثل، مهرالمتعه، اجرت المثل و طلاق امکان شکایت از زوج را دارد. حضانت و ملاقات فرزند از دیگر دعاوی قابل طرح در دادگاه خانواده می باشد.

حق الوکاله وکیل خانواده در مشهد چقدر است ؟

بسته نوع دعاوی خانواده حق الوکاله وکیل برای هر موضوع حقوقی از ۳ میلیون تومان تا ۱۴ میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ متفاوت می باشد. معمولا پس از یک جلسه مشاوره با وکیل خانواده و مشخص شدن موضوعات دعاوی حق الوکاله به شما اعلام میگردد.

کلام آخر

وکیل خانواده در شهرستان مشهد یکی از خدمات وکیل در مشهد توسط مجموعه حقوقی وکلای دادیاران به عنوان مرجع وکیل ایران می باشد. خدمات تلفنی و اینترنتی دادیاران به صورت ۲۴ ساعته بوده و کارشناسان ما همه روزه اماده پاسخگویی می باشند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه ثبت شده است.