همجنس بازی زنان چه مجازاتی دارد؟

۲۰ آذر, ۱۴۰۰ 0 مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
همجنس-بازی-زنان-مساحقه
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مساحقه و مجازات آن

در بسیاری از کشور های جهان همجنس گرایی امری ناپسند به حساب نمی آید و جرم هم نیست. اما در جامعه ایران با توجه به دین رسمی کشور اسلام است و فرهنگ جامعه، امکان آزاد بودن چنین روابطی وجود ندارد.به همین دلیل همجنس بازی زنان و مردان جرم انگاری شده است. ارتباط جنسی مردان با یکدیگر در لفظ حقوقی آن به معنای لواط است و ارتباط جنسی زنان را تحت عنوان مساحقه میشناسیم. در این نوشتار می خواهیم به بررسی مساحقه و مجازات همجنس بازی زنان بپردازیم.


مساحقه چیست؟

به زبان ساده، اگر دو زن اندام جنسی خود را بر روی یکدیگر بگذارند مرتکب جرم مساحقه شده اند. قانونگذار نیز در ماده ۲۳۸ قانون مجازات اسلامی به تعریف این جرم پرداخته و بیان کرده است: « مساحقه عبارت است از اینکه انسان مونث، اندام تناسلی خود را بر اندام تناسلی همجنس خود قرار دهد.»

مجازات

همانطور که گفته شد در کشور ما، این رفتار جرم به حساب می آید و قانون گذار نیز برای آن مجازات تعیین کرده است. مجازات همجنس بازی زنان ۱۰۰ ضربه شلاق می باشد. و در این خصوص تفاوتی بین فاعل و مفعول وجود ندارد. ماده ۲۳۹ در مقام تعیین مجازات بیان می کند: « حد مساحقه، صد ضربه شلاق است.»

آیا این مجازات برای زن متاهل یا غیر مسلمان فرقی می کند؟

پاسخ منفی است. بر طبق ماده ۲۴۰ قانون مجازات اسلامی در مورد جرم همجنس بازی زنان، تفاوتی بین متاهل بودن یا غیرمسلمان بودن وجود ندارد. متن ماده از این قرار است « در حد مساحقه، فرقی بین فاعل و مفعول و مسلمان و غیرمسلمان و محصن و غیرمحصن و عنف و غیرعنف نیست.»

زنا و همجنس گرایی

رابطه نامشروع

اثبات جرم مساحقه

مساحقه هم با اقرار ثابت می شود هم با شهادت. برای اثبات جرم مساحقه با اقرار، مرتکبین باید ۴ مرتبه اقرار به ارتکاب جرم کنند تا جرم آنها ثابت گردد. در خصوص شهادت نیز باید ۴ شاهد مرد یا ۳ شاهد مرد و دو زن شهادت دهند. در خصوص شاهدان باید این نکته را یادآوری کرد که، شهود باید عمل را با چشم خود دیده باشند.

نکته: اگر در شهادتی که شهود می دهند اختلاف وجود داشته باشد؛ این شهادت پذیرفتنی نیست و شهود محکوم به ۸۰ ضربه شلاق بابت حد قذف خواهند شد.

گروه حقوقی دادیاران متشکل از بهترین وکلای کیفری در مشهد
۰۹۱۵۲۴۴۷۰۹۰

دیه تصادفات جرحی و منجر به فوت

فهرست مطالبدیه تصادفات جرحی منجر به فوت و نکات آناقدامات اولیه پس از یک تصادف جرحیدریافت کروکی و اصالت بیمه نامه شخص ثالثارسال...

دادگاه کیفری کجاست، انواع دادگاه کیفری و نحوه اعتراض به رای دادگاه کیفری

فهرست مطالبدادگاه کیفری کجاست؟دادگاه کیفری چه اجزایی دارد؟دادسرا کجاست؟دادسرا چه اعضایی دارد؟انواع دادگاه کیفری ؟ هنگامی که...

سجل کیفری و نکات مرتبط با آن

فهرست مطالبسجل کیفری و نکات مرتبط با آنآیا هر جرمی مرتکب شویم در سجل کیفری ثبت می گردد؟محکومیت موثر کیفری چیست؟بعد از چه مدت...

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.