نحوه شکایت از اداره پست

۲۱ اسفند, ۱۴۰۰ 0 مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه
شکایت-از-پست
به این مطلب امتیاز دهید

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۳ دقیقه

چطور می توان از اداره پست شکایت کرد؟

مرجع صالح برای رسیدگی به شکایت از اداره پست کدام است؟

به چه دلایلی می توان علیه این مرجع اداری طرح شکایت طرح نمود؟

همانطور که می دانید از طریق اداره ی پست می توان کالا یا هر چیزی که بخواهید را به قسمت های مختلف کشور ارسال نمایید. گاهی اوقات پیش می آید که مرسوله ی شما گم شود یا دیر به دست خودتان یا طرف مقابلتان برسد یا در طی مسیر تخریب شود، در این شرایط شما می توانید علیه اداره پست دعوی مطرح کنید و از آن شکایت کنید. همچنین ممکن است بسته ی پستی را به شخص غیر اصلی تحویل داده باشند و این موضوع درد سرهایی را برای افراد ایجاد نماید. خوشبختانه شما می توانید از این مرجع اداری به دلیل مشکلات پیش آمده شکایت کنید یا اینکه تخلفی اگر اتفاق افتاده است، آن را به اداره پست گزارش دهید.

چگونه می توان علیه اداره ی پست شکایت نمود؟


در واقع برای شکایت علیه پست لازم نیست که به دادگاه یا مرجع خاصی مراجعه نمایید. بلکه خود اداره ی پست برای طرح شکایت سامانه ای را طراحی نموده است. جهت ثبت شکایت و پیگیری شکایت خود باید از طریق سامانه Eop.post.ir اقدام نمایید. هر فردی که نسبت به اقدامات اداره ی پست شکایتی داشته باشد می تواند به این سامانه مراجعه نماید و اقدام به طرح موضوع مورد شکایت خود نماید.

هنگامی که شما از طریق مرورگر خود به آدرس سامانه Eop.post.ir مراجعه نمایید در صفحه ی اول سایت قسمتی را تحت عنوان ثبت شکایت مشاهده می کنید.

بعد از ورود به قسمت ثبت شکایت، شما باید در صفحه ی بعدی قسمت مشتریان را انتخاب نمایید.

و بعد گزینه ی “بیشتر از ۷۲ ساعت از ارسال مرسوله من می گذرد و مایل به ثبت شکایت می باشم، یا شکایت دیگری دارم” را انتخاب نمایید.

سپس با توجه به موضوع شکایت خود باید محل اطلاعات خواسته شده را پر نمایید.

نحوه شکایت به پلیس فتا

شکایت از گران فروشی

چگونه می توان شکایت خود را پیگیری نمود؟


جهت پیگیری شما مجددا باید به سامانه بالا وارد شوید و در صفحه ی اول سایت قسمت پیگیری شکایت را انتخاب نمایید. در صفحه ای که برای شما باز می شود، کد ملی و شماره پیگیری را وارد نمایید. در اینجا می توانید اطلاعات مربوط به شکایت خود ار مشاهده نمایید.

مشاوره فوری با وکیل

همین حالا با وکیل دادگستری صحبت کنید

درخواست مشاوره تلفنی

مراحل و روش درخواست اعسار مهریه

مهریه یکی از حقوق زوجه است که هر زمان، زن مطالبه نماید مرد مکلف به پرداخت است. درخواست اعسار مهریه، در صورتی پذیرفته می شود که...

آیا تغییر سن شناسنامه شدنی است؟

شناسنامه یک سند رسمی است و تغییر در اسناد رسمی به ندرت امکان پذیر است اما اگر سن شناسنامه ایی فرد با سن واقعی تفاوت داشته باشد...

وکالت کاری ورثه ایی، نمونه وکالت نامه

با اعطای وکالت کاری ورثه ایی، وراث میتوانند اختیار انجام تمام امور اداری مربوط به تقسیم ترکه و انحصار وراثت را به یکی از وراث...

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۰ دیدگاه ثبت شده است.